Маска за блескава коса од корен до врвовите – Ја враќа во живот и најоштетената коса

Маска за блескава коса од корен до врвовите – Ја враќа во живот и најоштетената коса

Наместо да ја скратите косата ако е изгорена направете маска која ќе ја обнови од коренот до врвовите.

Состојки:

  • 1 банана
  • 2 лажици мајонез
  • 1 лажица маслиново масло

Подготовка и примена:

  1. Бананата изгмечете ја, додајте ги останатите состојки и измешајте додека смесата не се соедини.
  2. Ставете на косата, ставете крпа на глава и измијте ја косата по еден час.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Клучни совети против опаѓање на косата кај мажите

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*