Избегнувајте ги овие намирници ако имате проблеми со штитната жлезда – Прават полошо

Избегнувајте ги овие намирници ако имате проблеми со штитната жлезда – Прават полошо

Во 21. век за жал се зголемува бројот на различни епидемии и болести, а постојат многу причини за нив. Меѓу нив е и нередовниот начин на исхрана и нездравиот живот.

Голем проблем на телото може да прави направилната работа на штитната жлезда, а дел од луѓето го имаат овој здравствен проблем.

Одредени намирници ја потенцираат и влошуваат состојбата. На пример, негативно делуваат глутенот, млечните производи, шеќерот и сојата.

Избегнувајте ги овие намирници ако имате проблем со штитната жлезда.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*