Исчистете го црниот дроб – Постојат две „намирници на животот”

Исчистете го црниот дроб – Постојат две „намирници на животот”

Црниот дроб во нашето тело има функција на „фабрика за крв“. Помага за варењето, ја чисти крвта и ги елиминира токсините и нечистотиите.

За заштита на здравјето на овој орган секое утро на празен стомак напијте се лажица маслиново масло со неколку лажици лимонов сок.

Потоа, откако ќе помине половина час, може и да појадувате.

Оваа смеса може да ја пиете неогранечено бидејќи е здрава, а двете состојки се сметаат за намирници на животот.

По желба можете да додадете и ѓумбир, куркума или цимет во прав.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Кашест сок од кајсии

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*