Ако патите од висок притисок, пијте го ова

Ако патите од висок притисок, пијте го ова

Цвеклото е незаобиколив дел на трпезата во есен и зима, а освен што е вкусен зеленчук, како природен лек помага и за овој здравствен проблем.Цвеклото директно делува на покачениот крвен притисок, посебно кога се консумира како течност или сок.Брзо може да го намали притисикот и за 4-5 единици.

Долгото консумирање на сок од цвекло може да придонесе за регулирање на притисокот.

Секако, доколку ви е препишана редовна терапија за регулирање на притисокот од страна на доктор, потребно е да ја земате редовно. Овој рецепт ќе ви помогне само како природен лек.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*