Шофершајбната ќе се одмрзне за секунда – Смеса која може да ја носите со себе

Шофершајбната ќе се одмрзне за секунда – Смеса која може да ја носите со себе

Знаеме колку е мачно чистењето на автомобилот наутро кога се брзаме за работа, особено на кочан ладното време кога ни смрзнуваат рацете.

Сега постои лесен начин да ги одмрзнете прозорците и тоа без труд.

Состојки:

  • 1/3 вода
  • 1 лажиче детергент
  • 2/3 алкохол

Измешајте ги состојките во прскалка, па прснете на шофершајбната и активирајте ги брисачите.

Носете ја прскалката со вас и нема да имате мака цела зима.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*