Пред појадокот напијте се јаболков оцет – Телото ќе биде благодарно

Пред појадокот напијте се јаболков оцет – Телото ќе биде благодарно

Секое утро кога ќе станете од спиење, прво нешто што треба да го направите е да земете неколку лажици јаболков оцет на празен желудник, а потоа телото ќе ви биде благодарно.

На овој начин ќе го поттикнете метаболизмот, ќе ослабете, а воедно и ќе ги исфрлите сите токсини од телото.

Оцетот помага да се ослободите и од лошиот здив наутро, како и за намалување на нивото на шеќер и болките во стомакот.

Исто така, има и антибактериско дејство.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*