Посна неодолива нес торта (Видео)

Посна неодолива нес торта (Видео)

Подгответе неодолива посна нес торта по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки за кори:

 • 100 гр шеќер
 • 100 гр посен маргарин
 • 100 мл вода
 • 1 кесичка нескафе
 • 300 гр брашно
 • 1/2 кесичка прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 700 мл вода
 • 200 гр шеќер
 • 4 кесички нескафе
 • 7 лажици густин
 • 250 гр посен маргарин
 • 300 гр посен шлаг
 • кисела вода (по потреба)

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*