Ви треба само салфетка – Направете најубава Божиќна декорација дома (Видео)

Ви треба само салфетка – Направете најубава Божиќна декорација дома (Видео)

Доаѓаат Божиќ и Нова Година. Направете совршена декорација од салфетка во облик на Божиќна ѕвезда која е симбол на празникот кој сите со нетрпение го чекаме.

Во видеото е објаснето како да ја направите декорацијата за која сите ќе ви бараат да им ја откриете такната за декорација:

Повеќе трикови на Gotvi.mk:

Додадете го ова при перењето – пешкирите нема да ја загубат мекоста

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*