Маска за лице од една состојка – Делува како ботокс, чисти и освежува

Маска за лице од една состојка – Делува како ботокс, чисти и освежува

Сите знаеме колку треба да се внимава на лицето, како и колку време и нега му посветуваме. За вашето лице да биде чисто, здраво, затегнато и блескаво, ви треба само јајце.

Одвојте ја белката од едно јајце и потоа изматете ја. Земете хартиена салфетка, потопете ја во белката и нанесете ја на лицето. 

Нека стои ова на вашето лице 15 минути, па исплакнете со ладна вода и нанесете хидратантен крем.

Правете го ова 3 пати неделно.

Секако немојте да ја фрлате жолчката која ви останува. Можете да ја искористите за да ги намачкате омилените домашни кифлички кои ги месите, погача и други специјалитети од тесто.

Доколку сакате може да ја направите во блага варијанта – изматете ја со малку шеќер и ќе добиете вкусен прелив за сладолед, шлаг и други слатки специјалитети.

Не фрлајте храна!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*