Топи и до 80% од салото на стомакот – Ослабете пред празниците

Топи и до 80% од салото на стомакот – Ослабете пред празниците

Сите сакаме да бидеме слаби и фит особено за празниците кои ни се пред прагот, но знаеме дека килограмите не се симнуваат така лесно.

Ви нудиме супер рецепт за топење на салото:

Состојки:

  • Сок од еден лимон
  • половина чаша вода
  • лажиче сода бикарбона

Подготовка и употреба:

  1. Сите состојки измешајте ги во чаша.
  2. Пијте секое утро пред појадок, додека не стигнете до посакуваната килажа.

Секако, потребно е да имате нормален внес на калории во текот на секој ден, да внимавате на оброците и да имате најмалку 30 минутна умерена физичка активност дневно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*