Пијте го ова 7 дена па качете се на вага – Салото на стомакот ќе се стопи

Пијте го ова 7 дена па качете се на вага – Салото на стомакот ќе се стопи

Не постои полесен начин да ги стопите килограмите на критичните места на телото. 

За сите кои мака мачат со килограмите постои лесен и здрав рецепт, кој го топи салото на стомакот за седум дена.

Состојки.

  • 1 целер
  • 1 краставици
  • 3 парчиња ананас

Подготовка и употреба:

  1. Излупете ги целерот и краставицата, па заедно со ананасот ставете ги во блендер.
  2. Пијте го ова секое утро наместо појадок.
  3. ВАЖНО е да не ставате засладувачи во напитокот.

Салото ќе се стопи за седум дена. Секако многу е важно да имате нормален внес на храна на дневна основа, како и да имате умерени спортски активности како пешачење и слично во траење од 30 минути на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*