Брчките ќе исчезнат – Спасот е намирница од 10 денари

Брчките ќе исчезнат – Спасот е намирница од 10 денари

Ако сакате затегнато лице, свеж и млад изглед и секако лице без брчки, а ви треба само малку квасец.

Вака можете дома да подгответе природен рецепт против брчки:

Состојки:

  • 20 гр квасец
  • 2 лажички лимонов сок

Подготовка и начин на употреба:

  1. Помешајте ги квасецот и сокот од лимон во помал сад. Ставете го во друг поголем сад со топла вода да отстои 2-3 минути.
  2. Ставете ја смесата на лицето, втријте и оставете да делува околу 20 минути.
  3. Исплакнете со топла вода, па нанесете крем за лице.

Повеќе препораки и совети на Gotvi.mk:

Девојки не трошете пари за ботокс

Домашна маска за малите влакненца на лицето

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)