Кршливи нокти? Само една намирница го решава проблемот

Кршливи нокти? Само една намирница го решава проблемот

Сите дами мака мачат со ноктите. Се пуштаат да пораснат долг период, а лесно и брзо се кршат.

Ако не сакате ноктите брзо да ви пукаат или скршат, ви треба само една намирница од кујната, за која одамна се знае колку е корисна и здрава – кокосово масло.

Комбинацијата на масни киселини и лековити својства на кокосовото масло се одлични за ноктите.

Премачкувајте ги ноктите со кокосово масло повремено и веднаш ќе ја видите разликата.

Повеќе трикови и совети на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките