Отстранете го мирисот од силиконските калапи – Трик без пари и труд

Отстранете го мирисот од силиконските калапи – Трик без пари и труд

Ако имате силиконски калап за мафини, колачи… кој има чуден мирис, постои трик со кој може мирисот да исчезне, а не ви треба многу труд, ни пари.

Потребно е кога ќе купите нов силиконски калап да го наполните со малку вода во секој дел и да го ставите  во рерна која е веќе загреана на 250 степени.

Нека отстои вака половина час, а потоа измијте го.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите