Кафето наутро заменете го со топла вода – Телото ќе се препороди

Кафето наутро заменете го со топла вода – Телото ќе се препороди

Штом ги отворите очите веднаш напијте се шолја млака вода, а резултатите за телото ќе бидат изненадувачки. Ова нека биде ваша нова навика со која наутро ќе го замените кафето непосредно по будењето.

На овој начин ќе ви се забрза метаболизмот и ќе топите килограми, ќе ви се исчисти кожата, а воедно ќе го исчистите телото од отрови.

Млаката вода не само што чисти од отрови, туку ја враќа еластичноста и го забавува стареењето.

На овој начин во текот на денот и храната ќе се вари побрзо.

Очекувајте да ја подобрите и циркулацијата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос