Косата ќе ви расте како „луда” – Јадете три лажици од оваа природна смеса на ден

Косата ќе ви расте како „луда” – Јадете три лажици од оваа природна смеса на ден

Многу повозрасни лица, но и млади, често имаат проблем со опаѓањето на косата или нејзиниот бавен раст.

Ако сакате косата побрзо да ви расте, но и да ја одржите здрава и сјајна, ви треба овој рецепт:

Состојки:

  • 1 кг домашен мед
  • 3 чешниња лук
  • 4 лимони
  • 200 гр ленено масло

Начин на подготовка и употреба.

  1. Лукот се чисти, се става со лимоните во блендер и откако се добро ќе се измиксира, се додаваат медот и маслото.
  2. Се става смесата во тегла, па во ладилник.
  3. Користете ја смесата три пати на ден птред секој оброк.
  4. Ова ќе ја подобри вашата целокупна здравствена состојба, а не само косата.

Повеќе на Gotvi.mk:

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Клучни совети против опаѓање на косата кај мажите

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение