Видео: Од пластични лажици може да се направи уметност – Креативна идеја за домот

Видео: Од пластични лажици може да се направи уметност – Креативна идеја за домот

Со пластични лажици во боја, свеќа и ножици може да се направи најубава декорација.

Се сечат дршките на лажицата, се загреваат на запалена свеќа, па потоа се обликуваат со ножици.

На крај излезе преубав цвет, а сите детали можете да ги погледнете во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките