Похована зелка – Тава деликатес

Похована зелка – Тава деликатес

Направете нов деликатес во домот. Ретко кој од нас пробал, но ова е одличен рецепт за похована зелка.

Еве како да ја приготвите:

Состојки:

  • 1 зелка
  • сол
  • бибер
  • масло за готвење
  • 2-3 лажици брашно
  • 4 јајца
  • 1 лажица прашок за пециво

Начин на подготовка:

  1. Зелката се сече како за салата и се става во сад да се динста околу 15 минути.
  2. Се цеди од водата па се додаваат сите зачини, јајцата и брашното со прашокот за пециво.
  3. Се се соединува, се прават форми како мини или стандардни плескавици и се пржат на масло додека не поруменат.

Уживајте во овој нов вкус!

Повеќе на Gotvi.mk:

Поховано пилешко од рерна

Поховано пилешко со бадеми

Единствен трик за поховање месо

Похована зденка

Јадете кисела зелка почесто

Направете кисела зелка за 10 дена

Гулаш со кисела зелка

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*