Најлесен рецепт за бомбици

Најлесен рецепт за бомбици

Направете вкусни бомбици од малку состојки и за кратко време.

Ова е рецептот за сечиј џеб:

Состојки.

  • 250 гр маргарин
  • 250 гр шеќер во прав
  • 1 ванилин шеќер
  • 300 гр мелени бисквити
  • 100 гр кокос
  • 1 шолја млеко

Начин на подготовка:

  1. Се матат маргаринот со шеќерот во прав и ванилиниот шеќер, мелените бисквити, по што се замесува смесата со рака и се додава млекото.
  2. Сè се соединува и се прават бомбици кои убаво се поминуваат во сад со кокос.
  3. Се остава да се стегнат во фрижидер.

На здравје!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Бомбици на кои им нема замена

Бомбици со дуња и кокос

Посни кокос бомбици

Домашни крем банани – вкусот на детството

Фереро колач полн со чоколадо

Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело

Розен торта со многу ореви

Фантастична урнебес торта