Најмоќно природно оружје за проблеми со простатата

Најмоќно природно оружје за проблеми со простатата

Со возраста, простатата често е на „удар“ кај мажите, а први симптоми кои укажуваат дека има проблем се: честото мокрење, непотполното празнење, студенилото, слабост на телото, болка во гениталиите и проблеми со ерекцијата.

Најмоќното оружје за борба со овие здравствени проблеми е билката наречена врбовица или врбовка.

Има повеќе видови врбовица, а за простатата помага розевата врбовица. Најдете ја билката во билните аптеки и ставете една лажица во 2 децилитри вода.

Нека зоврие, па оставете ја да дејствува помеѓу 5-10 минути.

Пијте го овој чајот 2 пати на ден: наутро, на празен желудник. како и навечер, пред спиење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оваа билка ја убива желбата за никотин

Со една билка против есенските грипови

Ја прочистува крвта го намалува притисокот

Билка за најголеми здравствени придобивки

За бубрези болки и воспаленија

Оваа билка е кралица на ливадите

Овчарска торбичка билка за се