ДОМАШНА ПИТА каква што не сте пробале досега!

ДОМАШНА ПИТА каква што не сте пробале досега!

Оваа пита е за сите домаќинки кои сакаат да експериментираат во кујна!

Состојки:

  • 750 гр брашно + брашно за посипување
  • 1 лажичка сол
  • 6 јајца
  • 100 мл вода
  • 250 гр маргарин
  • 400 гр сирење
  • 1 јајце за прелив
  • 1 лажица кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*