Француски ролат со чоколадо

Француски ролат со чоколадо

Подгответе вкусен десерт по оригинален рецепт на Милица Михаиловиќ:

Состојки:

  • 200 гр чоколадо
  • 130 маргарин или путер
  • 15 лажици мелени бисквити
  • 80 мл млеко
  • 30 гр суво грозје
  • 30 гр сува папаја
  • 30 гр сува брусница
  • 30 гр ореви за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед