Ве болат нозете од долго стоење на работа? Направете го ова и ќе ја снема болката

Ве болат нозете од долго стоење на работа? Направете го ова и ќе ја снема болката

Кога долго се движиме или носиме високи потпетици, почнуваме да чувствуваме болки во стапалата. Но, за среќа има решение и за овој проблем, а се крие во кујната.

Можете да нанесете кокосово масло на нозете, да легнете малку со него и ќе бидете како нови. Особено помага ако имате плускавци.

Може да направите и купка за уморните стапала со 2 лажици сода бикарбона во леген полн со вода.

Држете ги вака стапалата 15 минути.

Опуштете се после напорниот ден. Го заслужувате тоа!

Прочитај рецепти на Gotvi.mk:

Есенско слабеење со помош на 5 плодови

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?