Мелем за болното грло – Две состојки против кашлица

Мелем за болното грло – Две состојки против кашлица

Есента е период на многу настинки и вируси, а болното грло и кашлицата се само дел од негативните симптоми.

Дома може да си направите смеса со која болката и кашлицата ќе ги снема.

Состојки:

  • 2 дл млеко
  • 3 негро бонбони

Подготовка:

  1. Млекото се остава да врие, па се додаваат 3 негро бонбони во него.
  2. Се меша и врие се додека не се растопат бонбоните.
  3. Пијте ја напивката топла.

Ви посакуваме брзо оздравување!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лечи гастритис, смалува холестерол, лечи настинка – билка е лек за се

Кардамом – ретко кој слушнал за него, помага за подуен стомак и настинка

Магичен природен лек – За грип, настинка, болки во крајници, нема помоќен!

Сите го имаме во кујната но ретко кој знае – лечи настинка за 3 часа!

ИМА ЛЕК! Излечете ја настинката со овој зачин

ЛЕКАР СОВЕТУВА: Како да се решите од настинка во само 24 часа?

Со една билка против есенските грипови и настинки

Доаѓа есен – користете го ова против кашлица