Главоболката, стресот и несоницата можат да бидат минато со една билка

Главоболката, стресот и несоницата можат да бидат минато со една билка

Валеријаната е билка која расте по ливадите, мочуриштата и влажните шуми, а се смета за посебен дар од Бога поради сите лековити својства кои ги има.

Помага за анксиозност, стрес, нервни болести, несоница, хистерија, грчеви во срцето, астма, проблеми со дигестивниот систем и чир.

Се препорачува и при лошење, гадење, повраќање, раздразнетост и нервоза.

Чаевите од валеријана ги има во сите билни аптеки и што е најважно се на природна база.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Намалете ја нервозата и напнатоста: 3 техники кои моментално релаксираат

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Како водата влијае на нервозата и вознемиреноста во организмот?

Заборавете на стресот, несоницата и нервозата – оваа билка е лек за главата

НУТРИЦИОНИСТИТЕ ТВРДАТ: Печурките ја ублажуваат нервозата

Здравствени придобивки од чајот од магдонос – лек за многу болести

Што една лименка енергетски пијалак му прави на вашето тело?

НАУКАТА ДОКАЖА: Зошто утринското кафе треба да го пиеме со чоколадо