Брза похована гибаница – Нов вкус кој долго се памети

Брза похована гибаница – Нов вкус кој долго се памети

Нов и посебен рецепт за гибаница кој ќе ви стане омилен.

Ова се состојките што ви се потребни:

Состојки:

 • 1 пакување готови кори за пита
 • 200 гр сирење
 • малку брашно
 • малку презла
 • 2 јајца
 • масло

Подготовка:

 1. Се крши едно јајце, се мати со вилушка и се додава сирењето, па се соединува смесата.
 2. Првата кора се шири, малку и се става масло, па се става друга над неа, па на средината фил.
 3. Направете ролчничка од кората, и така направете со сите кори додека имате фил.
 4. Секоја ролничка убаво поминете ја во сад со брашно, па јајце, па презла и испржете ја на масло.
 5. Ставетеги ролничките на салфетка да ја впијат маснотијата.
 6. Сервирајте со јогурт, павлака или кисело млеко.

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак

ДОМАЌИНКИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ: Похована гибаница каква што не сте пробале (ВИДЕО)

Гибаница од само три состојки

Рецепт за најбрзата гибаница

Вистински хит, ова не сте го јаделе: „Гибаница-прженица”

БАБА ЗНАЕ НАЈДОБРО: Гибаница без кори – СОВРШЕНО

ВИДЕО ХИТ: Домашна гибаница мека како душа

Гибаница повкусна од бурек – не сте пробале вакво нешто