Го нарекуваат „Зелена машина” – Топи сало како од шега, трансформација за 3 недели

Го нарекуваат „Зелена машина” – Топи сало како од шега, трансформација за 3 недели

Името му е моќно – „Зелена машина”, а навистина топи килограми како од шега.

Лесно е за подготовка и има само три состојки во себе.

Состојки.

  • 1 лажичка зелен чај
  • 3 ловорови листа
  • 1 стапче цимет

Начин на подготовка и употреба:

  1. Подготовката е повеќе од едноставна. Сè што треба е да ставите зовриена вода во шолја и во неа да ги додадете сите три состојки. Оставете да отстои 15 минути.
  2. Процедете и тоа е тоа.
  3. Треба да пиете три шолји дневно, но не подолго од три недели.
  4. Првата шолја се пие рано наутро кога ќе се разбудите, односно на празен желудник. Втората по појадокот и третата непосредно пред спиење.
  5. ВАЖНО: Не се зема напитокот при бременост или ако доите.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос