Меланија Трамп на 47 години изгледа како манекенка – Откри што јаде

Меланија Трамп на 47 години изгледа како манекенка – Откри што јаде

Првата дама на САД, Меланија Трамп и покрај годините изгледа прекрасно, а колку е дисциплинирана во однос на храната може да се види и по тоа што секогаш јаде ист појадок наутро.

Не залудно нутриционистите велат дека појадокот е најважниот оброк во денот, а ова го потврдува и првата дама на САД. Таа и на 47 години денот го почнува со иста намирница на која, меѓу другото, го должи виткиот и прекрасен изглед.

Таа јаде овесна каша која е позната по тоа што содржи многу растителни влакна.

За нега на својата кожа, Меланија секогаш јаде свежо овошје богато со витамини. На овој начин кожата е  сјајна и здрава.

Таа сепак откри дека благото и е „порок”. Меланија Трамп јаде и чоколади, но секако се обидува да одржи баланс и затоа напорно вежба.

ФОТО: Фејсбук на Меланија Трамп

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*