За импотенција, анксиозност, неплодност – Лековитата моќ на витаминот Б

За импотенција, анксиозност, неплодност – Лековитата моќ на витаминот Б

Витаминот Б е многу важен да се внесува во организмот.

Корисен е за идните мајки, повозрасните лица, како и за луѓето кои долго користат антибиотици.

Витаминот Б е корисен и за детоксикација на организмот, особено од алкохол.

Делува позитивно во борбата против анксиозноста, срцевите болести, депресијата, импотенција, неплодност, проблеми со кожата, проблеми со варењето на храната, борбата со стресот, честите главоболки и ослабениот имунитет.

Витаминот Б го има во следниве намирници: Бадеми, банана, боранија, грашок, диња, интегрални житарки, јајца, кикирики, пченка, компир, месо, млеко, млечни производи, ореви, пиперки, грав, печурки, ориз, моркови, соја, смоква и риба.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Моќен лек против кашлица за деца – преку ноќ ги чисти градите од слуз

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*