Ова е најлесен начин да исчистите клавче за секунда (Видео)

Ова е најлесен начин да исчистите клавче за секунда (Видео)

Исчистете клавче за секунда со еден трик. Ви треба само нож и микро. Постапката е следна:

Исечете го крајот на клавчето каде што е дршката, ставете го клавчето на чинија, па потоа чинијата ставете ја 4 минути во микро печка.

Откако ќе го извадите клавчето од микро печката, притиснете го од обратната страна, односно од страната каде не го исековте.

Клавчето вака ќе излезе целосно, без да се мачите со лушпите.

Детално постапката погледнете ја во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со зачини

Печена пченка со мексикански сос

Лесна салата со пченка

ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

КОЈ Е ГЛАДЕН? Пченкарни мафини со виршли (ВИДЕО)

Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане опсесија

Сериозна конкуренција на руската салата: Брзо предјадење со праз и пченка

Најубавиот леб на светот, а никогаш не сте го пробале: Португалска пченкарна погача со мед!

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*