Не јадете чоколадо пред спиење – Колку е штетно?

Не јадете чоколадо пред спиење – Колку е штетно?

Никогаш не јадете чоколадо пред спиење и тоа од една едноставнна причина:

Чоколадото поради какаото кое го содржи, како и големата количина на шеќер, можат да предизвикаат несоница.

Избегнувајте го чоколадото и другите слатки, освен доколку не е пред вас некоја напорна работна ноќ или учење до доцна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)