Зеленчук кој спречува главоболка подобро од аспирин – најважно баш е вкусен

Зеленчук кој спречува главоболка подобро од аспирин – најважно баш е вкусен

Овој зеленчук е подобар и од аспирин за главата.

Tиквата која е знак на есента е многу корисна и здрава, па така помага и за главоболка.

Има многу витамини, помага за чувството на среќа, честите главоболки и проблемите со главата.

Таа е богата со калиум, витамин Б, и има голем број растителни влакна.

Тиквата има амино киселини кои го поттикнуваат хормонот на среќата.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки