Маринада со која секое месо е повкусно

Маринада со која секое месо е повкусно

Маринада за месо со совршен вкус.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 лажица сенф
  • 1 лажица густин
  • 1 лажица соч
  • зачини
  • 2 лажички сусам

Подготовка:

  1. Се се меша и се става смесата над месото кое сте го избрале пред печење.
  2. Уживајте.

Повеќе рецепти за превкусни десерти тука

Рецепт за баклава со вишни тука

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Рецепт за тигар торта за секоја прослава тука

 

 

 

 

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*