Рецепт за да сте здрави како дрен: Измешајте и ставете го ова под јазикот

Рецепт за да сте здрави како дрен: Измешајте и ставете го ова под јазикот

Здрава мешавина со која ќе се разбудите енергични и здрави како дрен. Станува збор за мешавина од мед и розова хималајска сол која пред спиење се става под јазикот.

Оваа сол е навистина посебна, таа му помага на нашето тело да стане алкално и така поуспешно се бори против разни болести.

Исто така, помага во регулацијата на серотонин, што е многу важно во борбата против депресија. Серотонинот е невротрансмитерска хемикалија која ги регулира мускулните контракции, ја регулира телесната температура, апетитот и болката, а управува и со нашето однесување, крвниот притисок и дишењето.

Измешајте пет лажички мед со една лажичка сол и ставете го тоа во тегла. Секоја вечер пред спиење ставете малку од смесата под јазикот.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*