Есенско смути за ден полн енергија

Есенско смути за ден полн енергија

За сите работни обврски и предизвици пред нас, направете смути за енергија.

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 200 мл јогурт
  • 2 моркови
  • 200 гр тиква

Подготовка:

  1. Подготовката е повеќе од едноставна. Се се става во блендер, се меша и пие.
  2. Уживајте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

 

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*