Морковот не се чува во ладилник – вака ќе трае подолго

Морковот не се чува во ладилник – вака ќе трае подолго

Морковот може да биде свеж со недели ако употребите еден трик.

Иако сите го чуваме во фрижидер, всушност со тоа правиме грешка.

Тој се чува во ориз, со што влажноста не делува лошо на него и нема веднаш да се скапе.

Пробајте го трикот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта