Брза, вкусна и посна салата за Митровден – готова за 20 минути

Брза, вкусна и посна салата за Митровден – готова за 20 минути

Направете вкусна посна салата за Митровден:

Состојки:

  • 3 тиквички
  • 2-3 чешниња лук
  • 500 мл павлака неутрална (не е млечна)
  • 2 лажици сенф
  • зачини

Подготовка:

  1. Тиквиците се лупат, се сечат на коцки и се пропржуваат, па откако ќе станат крцкави, се додаваат сечениот лук со павлаката и сенфот, како и зачини по ваш вкус.
  2. Нека покрчка, оладете и послужете.

На здравје!

Повеќе рецепти за превкусни десерти тука

Рецепт за баклава со вишни тука

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Рецепт за тигар торта за секоја прослава тука

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*