Направете здрав и хроно мајонез – прсти да излижеш

Направете здрав и хроно мајонез – прсти да излижеш

Направете здрава варијанта на мајонез кој оди со се.

Состојки:

  • 3 авокада
  • 2/3 шолји маслиново масло
  • малку сол
  • 1 лукче
  • 1 лажица куркума
  • 1 лаж кокосово масло
  • 2-3 шолји маслиново масло

 

Се се меша во блендер и се чува во фрижидер.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта