Трик за најсочно пиле: Вака испечете го без нервози

Трик за најсочно пиле: Вака испечете го без нервози

Ако сакате пиле кое ќе биде меко и сочно и вкусно истовремено, има неколку трикови.

Главниот трик е пилето да го печете намачкано со масло за јдење или пиво. На тој начин пилето ќе се пече во сопствениот сок и ќе добие мекост и сочност.

За да биде крцкаво, одозгора прелијте го со свеж лимонов сок, како и со зачини, па ставете го садот се пече.

За пилето да има златножолта боја и мекост, на задниот дел со чепкалки залепете парчиња ладен маргарин и додадете повеќе зеленчук додека се пече.

Така ќе биде крцкаво однадвор, меко одвнатре.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња