Со години сите правиме пире, а оваа тајна не сме ја знаеле

Со години сите правиме пире, а оваа тајна не сме ја знаеле

Иако сите со години правиме пире кое е често јадење кое се наоѓа на македонската трпеза, постои еден трик кој не сте го знаеле.

Имено, за да биде вкусно и меко пирето, наместо млеко, додадете му загреана слатка павлака.

Навистина е префинето и вкусно.

На крајот, пред сервирањето, можете да додате и некое парче кашкавал. Тоа ќе се стопи и ќе додаде дополнителен богат вкус на пирето.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед