Временска прогноза: Се враќа дождот

Временска прогноза: Се враќа дождот

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет.Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед