Се топи во уста: Мека пита со јаболки

Се топи во уста: Мека пита со јаболки

Направете вкусна и мека како душа пита со јаболка. Совршено уживање и за наутро и за навечер.

Состојки:

  • 200 гр крупно сечени ореви
  • 500 гр кори за пита
  • 2 кг кисели јаболки
  • 1 кесе цимет
  • 0,5 дл масло
  • 800 гр шеќер
  • 800 мл вода

 

 

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта