Смеса вредна злато – ќе ги исфрлите сите отрови од себе

Смеса вредна злато – ќе ги исфрлите сите отрови од себе

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или кефир кои има пробиотичко дејство. Помогнете си со оваа смеса и исфрлете ги сите отрови:

Состојки:

  • едно јаболко
  •  2 лажици ленени семки
  • 1 лажица мед
  • една чаша вода

Подготовка:

  1. Ова ставете го во блендер и напијте се наутро на празен стомак.
  2. Покрај тоа здраво хранете се и пијте доста вода.
  3. Ова ќе ви помогне при тегобите, а и многу е здраво.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко