Злена салата со чуден додаток – на крај излегува совршена

Злена салата со чуден додаток – на крај излегува совршена

Зелената салата е евтина, а вкусна, полна со витамини и здрава. Ова е оригинален и вкусен рецепт.

Состојки.

  • 3-4 главици марула
  • 1 шолја кисело млеко
  • 1 лажица шеќер
  • сол и масло

 

 

 

Салатата се мие и сече на ситни резанки, а потоа се ставаат шеерот, маслото и солта во киселото млеко и се прелеваат врз неа.

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко