Само една лажица и ќе го испразните стомакот во рок од 2 минути, а ќе ги исчистите и отровите

Само една лажица и ќе го испразните стомакот во рок од 2 минути, а ќе ги исчистите и отровите

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници.

Состојки:

  • 5 шолји зовриена вода
  •  100 грама сливи
  • 100 грама урми

Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади. Наутро на празен желудник земајте по една лажица. Ќе ги прочисти цревата од отрови и ќе ве ослободи од тегоби.

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*