Доаѓа многу дожд – ќе се смени времето

Доаѓа многу дожд – ќе се смени времето

 Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена
локална облачност претежно во планинските региони и со слаб до умерен јужен ветер.
Во утринските часови, по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.
Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.
Температурата ќе достигне до 16 степени.
Во понеделник кон вторник ќе се зголеми облачноста и во вторник во западните делови ќе има
повремени врнежи од дожд.
Во ноќта кон среда и особено во среда преку денот

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед