Домашно мока кафе – подобро од она во кафулињата

Домашно мока кафе – подобро од она во кафулињата

Направете мока кафе какво што не сте пиеле досега!

Состојки:

  • 100 мл слатка павлака
  • 2 кесички инстант кафе
  • 30 мл вода
  • 50 гр шеќер во прав
  • 15 мл рум

Начин на подготовка:

  1. Инстант кафето разматете го со вода.
  2. Разматете павлака, додајте шеќер во прав, кафе и рум, измешајте ги добро состојките.
  3. Мока кремот ставете го во чаши, посипете со зрна инстант кафе, изладете и сервирајте.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко