SANYO DIGITAL CAMERA

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Лесно, корисно и евтино, има еден трик за маслото да не прска кога готвите.

Верувале или не, се што треба е само да додадете малку сол.

Повеќе од тавата нема да прска.

Исто така, постои и втор трик, кој се состои од тоа да додадете неколку зрна грав. На тој начин маслото многу помалку ќе прска, а храната која ја пржите ќе впие малку зејтин и ќе добие златеста боја.

Третиот трик се состои од тоа во загреаното масло да додадете малку брашно пред да почнете да пржите.

Не заборавајте дека истото масло за готвење не треба да се користи неколку пати. Gotvi.mk Ви препорачува да се вклучите во еко акцијата на Суниленс кои го собираат отпадното масло од вашите домови. За 3 литри отпадно масло, од компанијата Ви подаруваат 0.5л масло за јадење Дијамант кое можете да го искористите или донирате.

Повеќе информации како да се вклучите во акцијата прочитајте на овој ЛИНКhttps://sunilens.com.mk/otpadni-masla-za-jadenje/sozdavachi-na-otpadni-masla-za-jadenje/domakinstva/

Повеќе десерти на Gotvi.mk:

Од отпадно масло до енергија – Вклучи се во еко акцијата на Суниленс

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text