Вакво полнето пилешко не сте јаделе – филот е совршен

Вакво полнето пилешко не сте јаделе – филот е совршен

Навистина вкусен деликатес со пилешко и спанаќ.

Состојки:

  • 4 парчиња пилешко
  • 200 гр спанаќ
  • 25 гр сирење
  • 1 главица кромид
  • 2 лажици вегета
  • маргарин

 

 

Подготовка:

  1. Месото се засекува за да добиете џебови. Спанаќот се мие па се пропржува на маргаринот со кромидот.
  2. Се трга од оган, се додава сирењето, па се полни местоо со смесата.
  3. Се затвара месото со чепкалки.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта