Затнат ви е носот а немате капки? – решението е во кујна

Затнат ви е носот а немате капки? – решението е во кујна

Сите знаеме колку непријатно и нелагодно чувство е да ни биде затнат носот, особено ако во моментот не ни се наоѓаат капки при рака.

Сепак, постои природно решение со кое брзо и ефикасно може да го одзатнете носот.

Се што ви треба е свинска маст. Ставете една лажица свинска маст во шолја вода, и така исперете ја во 9 нови води.

Земете малку маст на стапче и ставете во носот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка